Święto Miłosierdzia

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.                                                                                           Więcej…

Msze Św. w  Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 9.00 i 11.30. Na zakończenie każdej Mszy Św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i uczczenie Relikwii bł. Ks. Michała Sopoćki – apostoła Bożego Miłosierdzia i spowiednika Św. S. Faustyny Kowalskiej. O godz 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia (bez Mszy Św.) 


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.