Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych
i Dnia Zadusznego. 

Kościół w tym dniu oddaje chwałę świętym oficjalnie uznanym i nieznanym z imienia. Dzień Wszystkich Świętych dla całego kościoła wprowadził papież Grzegorz IV w 834 roku, jako symbol pamięci o zmarłych. To jeden z najważniejszych odbywających się obrzędów w ciągu roku. Po Wszystkich Świętych (2 listopada) obchodzony jest dzień wspominania zmarłych (Dzień Zaduszny). Dla chrześcijan jest to dzień modlitw za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata.     Więcej…

1 listopada – Wszystkich Świętych –  Msze św. o godz. 9.00 i 11.30 z procesją na cmentarz i modlitwą za Zmarłych.
2 listopada – Dzień Zaduszny – Msze św. o godz. 9.00, 11.30 z procesją żałobną na cmentarz i modlitwą za Zmarłych i  o godz. 16.00 – a po niej ok. 17.00 Różaniec za Zmarłych na cmentarzu.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.