Organy naszego kościoła

Organy naszego kościoła.

W niedzielę 8 listopada 2015r na Mszy św. o godz. 9.00 odbyła się inauguracja organów w naszym parafialnym kościele.

Latem tego roku organy zostały zdemontowane z kościoła katolickiego w Austrii i pod koniec października na nowo złożone w naszej świątyni przez specjalistów: organomistrza – Robert Szczygielskiego i organistę, kompozytora i dyrygenta – Gedymina Grubbę.

Zainstalowane organy posiadają 12 głosów wydobywających się z ponad 500 metalowych i drewnianych piszczałek, dwa manuały (klawiatury) i jeden pedał.  W niedługim czasie instrument zostanie obudowany i poświęcony.

Po Mszy św. inaugurującej organy Gedymin Grubba zagrał krótki koncert, podczas którego ukazał możliwości i walory nowego instrumentu.

Poniżej możemy posłuchać fragmentu koncertu p. Gedymina i obejrzeć galerię zdjęć z tej uroczystości.

 Galeria zdjęć

FILM


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.