Zakończenie Roku Miłosierdzia 19-20.11.2016r

 Zakończenie Roku Miłosierdzia 19-20. 11. 2016r

  W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w Kościele Katolickim zakończył się Rok Miłosierdzia.
Symbolicznym znakiem tego wydarzenia było zamknięcie Drzwi Świętych Bazyliki św. Piotra w Rzymie, którego dokonał papież Franciszek.
. W naszym kraju koniec Roku Miłosierdzia łączy się z zakończeniem Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Centralne Uroczystości odbyły się w sobotę 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach z udziałem Episkopatu, Prezydenta i przedstawicieli Rządu oraz tysięcy wiernych z Polski i świata.
.  Na zakończenie Mszy proklamowano Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który następnego dnia odmówiono we wszystkich polskich parafiach.
W Diecezji Łomżyńskiej zakończenie Roku Miłosierdzia miało miejsce w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy świętej celebrowanej w Katedrze przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego z udziałem delegacji parafialnych naszej Diecezji, także Parafii Przytuły.
.   Tegoroczna Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w naszej wspólnocie parafialnej miała charakter wyjątkowy, bowiem podczas każdej Mszy świętej sprawowanej przez Księdza Proboszcza, wierni odmówili Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
W galerii znajdują się zdjęcia ilustrujące powyższe Uroczystości.       Fotogaleria


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.