Odszedł do Pana w 60. roku kapłaństwa.

Ks. kan. Tadeusz Żur proboszczem w parafii Świętego Krzyża  w Przytułach był w latach 1983-2002.

Śp. Ks. kanonik Tadeusz Żur urodził się 10 stycznia 1927 w Czajkach par. Kobylin w domu Antoniego i Saturniny Żur. Święcenia kapłańskie przyjął w Łomży z rąk bpa Czesława Falkowskiego 8 września 1957 r. Był wikariuszem w parafiach: Jasienica, Wiżajny, Janówka, Dąbrowa Wielka, Kołaki. 30 października 1972 r.  biskup Mikołaj Sasinowski ustanowił go proboszczem parafii Leman, a następnie 1 września 1983 został ustanowiony proboszczem parafii Przytuły w dekanacie Jedwabne. 24 czerwca 1993 biskup Juliusz Paetz odznaczył zmarłego kapłana godnością kanonika honorowego Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej, a swoją posługę jako proboszcz śp. ks. Tadeusz Żur zakończył 23 maja 2002 r. kiedy to przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży.

Fotorelacja z Pogrzebu.