Ks. prał. Tadeusz Górski

Z przykrością informujemy o śmierci ks. prałata Tadeusza Górskiego. Zmarł w wieku 88 lat, przeżył w kapłaństwie 62 lata.

Ks. prał. Tadeusz Górski urodził się 2 stycznia 1930 w Wagach (parafia Przytuły). Święcenia kapłańskie przyjął 8 grudnia 1956 w Łomży z rąk bpa Czesława Falkowskiego. Po święceniach podjął pracę jako wikariusz w parafiach: Zuzela i Puchały. Następnie podjął studia z teologii pastoralnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. W latach 1966-1973 pełnił funkcję prokuratora i wykładowcy w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, a w latach 1970-1974 był również referentem ds. ekumenizmu. 27 czerwca 1973 r. biskup Mikołaj Sasinowski mianował księdza Tadeusza proboszczem parafii Śniadowo i ojcem duchownym w dekanacie łomżyńskim.

W latach 1973-1979 ksiądz Górski wspierał posługę biskupa będąc członkiem rady kapłańskiej. 30 czerwca 1979 roku ksiądz Tadeusz został proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie i funkcję tę pełnił do 20 sierpnia 2002 roku kiedy to przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży.

W czasie swej posługi w Grajewie ks. Górski był również dziekanem dekanatu Grajewo, dekanalnym i rejonowym duszpasterzem służby zdrowia oraz członkiem komitetu organizacyjnego peregrynacji Figury MB Fatimskiej w Diecezji Łomżyńskiej.

W dowód uznania 26 listopada 1984 roku został obdarzony godnością kapelana Jego Świątobliwości, a 1 grudnia 1993 roku tytułem kanonika honorowego Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

– dnia 27 listopada br. (wtorek) o godz. 10.00 wystawienie trumny z ciałem śp. Księdza Prałata Tadeusza Górskiego w Kaplicy Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży (Dom Księży Emerytów ul. Giełczyńska 20), gdzie o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna;

– dnia 28 listopada br. (środa) o godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Bronakowskiego w kościele parafialnym pw. Krzyża Świętego w Przytułach. Następnie ciało śp. Ks. Prałata Tadeusza Górskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Przytułach.

Śp. Księdza Prałata Tadeusza Górskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i  prosimy kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych, a także o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…”

źródło :http://wzasiegu.pl/


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.